Zmiany na skórze twarzy, w czasie pokwitania to dość znana dolegliwość. Często mimo wszystko, ponadto w dorosłym życiu, spotkamy się z problemem trądziku. Jego pozbycie się zazwyczaj wymaga udania się po poradę dermatologa. Wiele osób, które nieskutecznie wykorzystywały różne sposoby terapii, zastanawia się, jak pozbyć się trądziku?

Skutecznych metod jest co najmniej kilka. Możemy zaaplikować sobie sprawdzone domowe metody oraz takie, które zaleci nam dermatolog. preparaty na trądzik zapisywane na receptę przez dermatologa nierzadko mają ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Mogą wymagać stosowania specjalnych środków ostrożności, jak choćby antykoncepcja czy kontrola enzymów wątrobowych. Prawda jest jednak taka, że często raz zastosowana kuracja, może być skuteczna na bardzo długi czas. Różne środki na trądzik reklamowane w telewizji czy w radiu są możliwe do kupienia bez recepty. Jednakże ich działanie pozostawia wiele do życzenia. Zdarza się jednak, że będą one funkcjonować.

Trochę mniej radykalna metoda to krem przeciwko trądzikowi. Zazwyczaj skutki użycia takiego środka są różne. Nie każdej osobie pomaga w ten sam sposób. Przy stosowaniu czegoś takiego także możemy spodziewać się działań niepożądanych, jak zaczerwienienie twarzy czy też alergie słoneczne. Maść na trądzik zwykle zawiera w swoim składzie antybiotyk i środki mające za zadanie złuszczanie naskórka. Są one tolerowane przez każdego inaczej. Maść na trądzik może zawierać poza tym inny skład. Zdarza się, że zawiera w swojej strukturze cynk, mający właściwości wysuszające. Środki, które rozsmarowujemy na twarzy nie w każdym przypadku są pozytywne, gdyż mogą wydłużać tempo gojenia się krost. Sytuacja zależy oczywiście od stopnia wystąpienia trądziku. Stosowana miejscowo maść na trądzik może być skuteczna, gdy mamy pojedyncze krosty. Ale, gdy cała twarz jest w wypryskach, odpowiedniejsza opcja to najprawdopodobniej leki na trądzik.

Często kuracja trądziku trwa długo i wymaga zastosowania zapisanych środków farmakologicznych. Czasami sięgamy po domowe sposoby, ale tutaj również należy zachować rozwagę. Nasza skóra jest delikatna i stosowanie niesprawdzonych substancji może grozić w najlżejszym przypadku zaczerwienieniem i obrzękiem na twarzy. Raczej nie opłaca się tak ryzykować. Pomoc lekarza od chorób skóry jest w tej sytuacji nieoceniona.