Okres dorastania jest niezwykle skomplikowany dla nastolatka. Pojawiają się widoczne zmiany w wyglądzie dziecka, które dorastając powoli staje się dorosłym człowiekiem. W tym czasie hormony szaleją, uwidaczniają się cechy płciowe, zmienia się tembr głosu, pojawia się specyficzny sposób poruszania się czy gestykulacji, odmienny dla płci. Niestety temu zjawisku towarzyszą także uporczywe dolegliwości. Dotąd gładka cera zaczyna u większości nastolatków pokrywać się pierwszymi oznakami trądziku, czyli zaskórniakami. Nie jest to jeszcze powód do niepokoju, ale sygnał, że należy podjąć odpowiednie działania.

Tabletki na trądzik przyjmowane w początkowym okresie nie tylko zapobiegną dalszemu rozwojowi choroby, ale również zlikwidują początkowe zmiany na skórze. Niezmiernie ważne jest, aby działać stosunkowo prędko, by nie doprowadzić do bardziej skomplikowanych zmian w postaci grudek czy krostek. Chociaż wtedy jeszcze nie jest za późno na reakcję. Najgorzej jeżeli także to stadium choroby zostanie bez leczenia. Wyskakujące na twarzy grudki o kolorze sino-czerwonym wypełnione ropą ciężko zlikwidować. Co gorsza świadczą o infekcji, która objęła głębokie warstwy skóry i leczenie takich zmian nie będzie łatwe.

W przypadku gdy na twarzy nastolatka zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki trądziku, nie należy czekać i liczyć, że samo minie. Brak odpowiednio prędkiej reakcji może skutkować zaawansowanymi zmianami, które nie dość, że mogą się roznieść na inne partie ciała to ponadto nie leczone właściwie, pozostawiają brzydko wyglądające blizny. Dlatego niezmiernie istotne jest jak najszybsze wdrożenie odpowiedniego leczenia za pomocą tabletek na trądzik, które potrafią ostatecznie rozprawić się z nawracającym wciąż się problemem. Ich działanie pozwoli pozbyć się szpecących twarz zmian skórnych i zapobiegnie powstawaniu nowych.