Jedną z najpopularniejszych chorób skórnych jest trądzik. Okazuje się, że odpowiednia pielęgnacja skóry często jest niewystarczająca w wypadku tej dolegliwości i należy sięgnąć po tabletki na trądzik bez recepty, a w zaawansowanym stopniu niezbędne mogą być leki na trądzik. Warto pamiętać, aby nie przesadzać z nadużywaniem dermokosmetyków, które mogą nasilić wytworzone już zmiany i przynieść dodatkowych kłopotów.

Ziołowe tabletki na trądzik bez recepty
W dzisiejszych czasach apteki mają dość pokaźny asortyment, jeśli chodzi o efektywne metody walki z trądzikiem. Chodzi tutaj głownie o tabletki na trądzik bez recepty, które mamy możliwość z łatwością zakupić w dowolnym momencie. Nie są one tak silne jak leki na trądzik przepisywane przez lekarza, ale w wielu przypadkach wystarczą do zwalczenia problemów skórnych. Farmaceuta zawsze służy radą, więc poleci nam odpowiednie tabletki na trądzik bez recepty. Ziołowe leki na trądzik powstają w oparciu naturalnych wyciągów, które zawierają dobroczynne substancje aktywne. To właśnie one wykazują najsilniejsze działanie, na którym nam zależy.

Jakie zioła są pomocne w walce z trądzikiem?
Efektywną rośliną jest fiołek trójbarwny, który oczyszcza krew i wspomaga przemianę materii, a ponadto działa moczopędnie. Dzięki takiemu działaniu zostają wymiatane wraz z moczem z naszego ciała trujące produkty przemiany materii. Jest on od dawna stosowany do zwalczania trądziku, wysypek czy egzem.
Z kolei mniszek lekarski nie tylko oczyszcza organizm, ale także wykazuje działanie wspomagające wytwarzanie żółci, a więc polepsza procesy trawienne. Skuteczna jest także zielona herbata, która jest źródłem antyoksydantów zwalczających wolne rodniki. Zawarte w liściach flawonoidy mają właściwości antybakteryjne oraz antywirusowe. Znana jest także z dobroczynnego wpływu na dolegliwości układu pokarmowego.
Nie można także zapominać o dostarczeniu organizmowi konkretnych witamin. Witamina PP pozwala na utrzymanie stanu skóry w prawidłowej kondycji, a dodatkowo optymalizuje pracę układu pokarmowego oraz układu nerwowego. Wskazane jest również stosowanie cynku, który posiada właściwości antyoksydacyjnych, a ponadto wspomaga gojenie skóry, opóźnia procesy starzenia organizmu oraz bierze udział w wytwarzaniu kolagenu.