Piękno ludzkiego ciała, dopóki postępujące działanie czasu nie zacznie ukazywać pierwszych oznak jego nieuniknionego oddziaływania, stanowi dla większości osób powód do radości i zadowolenia, lecz również wyzwanie do odpowiedniej troski i dbałości o nieustanne utrzymywanie tego stanu. Zazwyczaj płeć piękna czyni wszelkie starania, by jak najdłużej zachwycać swoją urodą, nie tylko samą siebie, ale i rodzaj męski, gdyż w końcu dla niego ofiarują swoje głębokie uczucia i wdzięki. Piękno twarzy, to w zasadzie najistotniejszy obraz, na który zwracają oni uwagę, zatem urok brwi czy rzęs potrafi wpłynąć urzekająco na zmysły wzroku. Mężczyźni są wszakże wzrokowcami, zatem pierwsze wrażenia wizualne stanowią dla nich czynnik podstawowy, który w dalszej konsekwencji przekłada się na rozwinięcie głębszych uczuć. Na nich opiera się powodzenie w związku, choć uroda stanowi nieodłączny element jego wypełnienia. Można w tej tematyce stanąć przed problemem, gdy natura nie ubogaciła pewnych osób darem piękna. W pewnych przypadkach nawet poskąpiła przeciętnej urody. Dla wielu stanowi to dramatyczny stan zmagania się z własnymi niedoskonałościami urody. Drogi odnalezienia możliwości poprawienia tychże braków potrafią być różne, zależne od stanu oraz potrzeb i wymagań potrzebujących. Postęp technologii w sferze kosmetycznej potrafi jednak przyjść z pomocą każdemu.

Mimo nieubłaganego postępu czasu, możliwości jakie stwarzają współczesne kosmetyki, stanowią prawdziwe poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Dzięki nim można przez wiele, wiele lat czuć się wciąż młodo i być obiektem pokus i pożądania. Najistotniejsze zapewne jednak jest, by czuć się dobrze we własnym ciele dla samego siebie. By jednak osiągnąć i nieprzerwanie odczuwać ten stan, niezbędne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków oraz konsekwentne prowadzenie zdrowego trybu życia, gdyż wszelkie używki w postaci nikotyny czy nadmiaru alkoholu, nie uchronią nawet najbardziej odpornego organizmu przed negatywnymi skutkami wpływającymi na urodę. Korzystanie z wszelkich uciech używkowych może trwać tylko do czasu, lecz po przekroczeniu pewnych granic, skutki potrafią być bezlitosne. Organizm, bez względu na to, czy jest mocny czy też słaby, zawsze jednak posiada własne możliwości, których nie powinno się nadwyrężać. Faktem jest, że w każdej kryzysowej sytuacji można poszukać i znaleźć odpowiedni ratunek, lecz w zasadzie, w wielu przypadkach może już być za późno. Lepiej więc zastosować się do mądrej sentencji, że lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Ciało ludzkie, ze swojej natury, posiada tendencję do stopniowego starzenia się. Taka już kolej rzeczy, na którą nie ma złotego środka. Konsekwencją tego, są oczywiście pewne zmiany, których doświadczy każdy, kto żyje na tym świecie już trochę lat. Problem ten, z pewnością nie doda uroku nikomu, lecz używając odpowiednich kosmetyków, żądne lustro czy najostrzejszy czyjś wzrok, nie dostrzegą oznak przemijającego czasu. Piękno może trwać wiecznie. Wystarczy tylko o nie odpowiednio zadbać.