Łagodna postać trądziku występuje obecnie u dużej grupy osób. Dawniej była to typowa oznaka okresu dojrzewania natomiast współcześnie coraz częściej pojawia się także wśród osób starszych. Zazwyczaj trądzik pojawia się po dużym spożyciu słonych, ostrych albo tłustych posiłków oraz u kobiet w stanie błogosławionym lub przed menstruacją. Aby zapobiec trądzikowi wyżej wyszczególnionych posiłków należy unikać. Żeby wyleczyć wypryski możemy w pierwszej kolejności zaopatrzyć się w specjalne kosmetyki. Ale jeśli to nie nie jest skuteczne, to co ponad to możemy zrobić?
Przede wszystkim możemy zdobyć w aptece maść przeciw trądzikowi. Dzisiaj na całe szczęście dostać można bez najmniejszego problemu wiele maści bez recepty. Wśród nich zwłaszcza poleca się maści na bazie sterydów lub z zawartością antybiotyku, jednak warto pamiętać, że ze względu na liczne działania niepożądane nie powinno się ich aplikować przy lekkiej postaci trądziku.
Dobrze jest natomiast przemyśleć kupno łagodnej maści ziołowej. Jest ona naturalna, charakteryzuje się niewielką ilością działań niepożądanych, co czyni ją szczególnie bezpieczną.
Następną zalecaną maścią w przypadku łagodnego trądziku są maści zawierające kwas salicylowy, które pomagają w regeneracji naskórka.
Lekarz może nam także zlecić maść z dodatkiem siarki, która ma przede wszystkim działanie przeciwłojotokowe i przeciwzapalne. Przeważnie taką maść przygotowuje farmaceuta.
Warto również stosować maść cynkową, która szczególnie dobrze wysusza wszystkie krostki.
Niezmiernie często aplikowane są również maści zawierające witaminę A, które szczególnie dobrze regenerują skórę i powodują złuszczanie się naskórka oraz pomagają w redukcji blizn i przebarwień.
Na sam koniec trzeba podkreślić, iż, choć wiele maści dostępnych jest bez recepty, warto wybrać się do dermatologa, aby ten dobrał odpowiedni środek na naszą postać trądziku – wówczas szybko można pozbyć męczącego problemu jakim są krosty nie tylko na chwilę lecz na dłuższy czas.