Tak jak trądzik na twarzy trądzik na plecach jest zazwyczaj efektem występowania androgenów czyli męskich hormonów płciowych, które uaktywniają się w okresie dojrzewania. Przez nie organizm wytwarza więcej łoju, dochodzi także do intensyfikacji procesów rogowacenia naskórka, przez co zatykane są ujścia gruczołów łojowych i w ten sposób tworzą się krosty. Jak pozbyć się pryszczy na plecach?
Warto wiedzieć, że trądzik na plecach nie jest niczym wyjątkowym, to znaczy nie byłby gdyby nie fakt, iż umie skuteczni obrzydzić życie wielu nastolatkom na etapie dojrzewania. Zjawisko zyskuje na znaczeniu latem, kiedy to częściej odsłaniamy swoje ciało na promienie słoneczne, jak się odsłonić mając trądzik na plecach? To zagadnienie spędza sen z oczu wielu osób.
Jakimi metodami pryszczy na plecach?
Podobnie jak w przypadku trądziku ulokowanego na pozostałych częściach ciała trądzik na plecach wymaga odpowiedniego podejścia do pielęgnacji. Pojawia się on najczęściej dlatego, iż plecy są taką częścią ciała, na której zbiera się dużo potu, ponad to dość ciężko dokładnie je oczyścić ze zrogowaciałego naskórka.
Chcąc pozbyć się trądziku na plecach, trzeba zadbać przede wszystkim o to, aby regularnie usuwać ze skóry wszystkie zabrudzenia, dzięki czemu odblokujemy pory skóry, co może zapobiec tworzeniu się pryszczy. W ramach kąpieli należy też choć czasami sięgnąć po napary z ziół i porządnie się w nich wymoczyć. Takie postępowanie powinno pomóc odnieść pożądany efekt. Jeśli jednak trądzik na plecach przebiega bardzo intensywnie i plecy nie są jedyną częścią ciała dotkniętą trądzikiem, może być konieczne wprowadzenie kompleksowego leczenia przy użyciu leków dostępnych jedynie na receptę.